PenzionAddo

Vinný sklep

Sklep v penzionu ADDO

slouží výhradně pro ubytované hosty. Je k dispozici téměř kdykoliv k posezení u vína nebo prostě osvěžujícímu posezení když je venku horko a naopak posezení u zapáleného krbu když je nevlídně.

Sklep je propojen chodbou přímo z vnitřních prostor penzionu, čímž  je možný přímý průchod k posezení na dvůr pod pergolu.

Sklep se skládá z hlavní části, která je izolovaná od okolní zeminy, takže posezení je příjemné a v suchém prostředí. O příjemnou teplotu a pohodu se postará krb. Svěží vzduch při větším obsazení sklepa zajistí vzduchotechnika. Sklep má také svoji kuchyňku i samostatné WC ženy a WC muži.

Kapacita hlavní části je 30 osob.

Na hlavní, výše popsanou část sklepa jsou chodbičkami napojeny dva sklípky — pro uložení vína. Tyto sklípky jsou na rozdíl od hlavní části vystaveny klasickým způsobem v rostlé zemině, takže je v nich stálá vlhkost a v létě i v zimě je zachována podobná teplota.

Víno, Degustace

Sami víno nevyrábíme, ale náš sklep je bohatě zásobený kvalitními víny. Všechna vína osobně známe a pravidelně je sami degustujeme. Jsme schopni a kdykoliv ochotni pomoci s výběrem pro danou chvíli nebo třeba poradit, které víno si koupit domů. Vína jsou v různých cenových relacích a v letní sezóně nabízíme v samoobslužném chladicím boxu také sudové víno.

Máme tu čest, že jsme ve Valticích jediný penzion, který nabízí vína předního českého (moravského) vinaře Ing. Jiřího Kopečka. Jedná se o malé valtické vinařství zaměřené na výrobu přívlastkových vín z významných viničních tratí. Tato vína jsou vyráběna šetrnou technologií, která zvýrazní jejich jedinečnost a původ.

Nabízíme také degustace, přesněji povídání o víně (u vína). Základní degustací vybraných vín můžeme kdykoliv po dohodě nabídnout a uspořádat sami. Díky úzké spolupráci nabízíme degustace i s Ing. Kopečkem  Vinařský dům Valtice – Ing. Jiří Kopeček (vinumbonum.cz) který je kromě vinaře i prezidentem Vinařské akademie Valtice. Jeho vzdělávacími kurzy prošla spousta našich předních sommelierů. Svým výkladem umí zaujmout zkušené vinaře a naopak přizpůsobit výklad úplným laikům. Zajímavosti o pěstování, výrobě, obchodu, i vinařské politice proloží svérázným humorem. Tyto akce jsou vždy velkým zážitkem jak pro odborníky, tak i pro lidi, kteří se s vínem začínají seznamovat a nevědí o něm téměř nic. K ochutnávce vín obvykle vybíráme 7 — 8 vzorků. Zájemci degustaci mají možnost výběr vzorků ovlivnit.

Rovnoměrně máme zastoupena vína několika posledních ročníků, bílá, červená i růžová, suchá, polosuchá až sladká. Nechybí u nás alespoň jeden zástupce vín slámových, ledových nebo fortifikovaných.