PenzionAddo

Vinný sklep

Sklep v penzionu ADDO je propojen chodbou přímo z vnitřních prostor penzionu a také je možný přímý průchod na dvůr nebo na parkoviště před budovou.

Sklep se skládá z hlavní části, která je izolovaná od okolní zeminy, takže posezení je příjemné a v suchém prostředí. O příjemnou teplotu a pohodu se postará krb. Svěží vzduch při větším obsazení sklepa zajistí vzduchotechnika. Na hlavní část sklepa je napojena kuchyňka a předsíň. Ke sklepu náleží i samostatné WC ženy a muži.

Kapacita hlavní části je 40 — 50 osob. Máme vyzkoušeno, že při obsazenosti 35 lidmi je u nás dost místa pro cimbálovou muziku i tanec.

Na hlavní, výše popsanou část sklepa jsou chodbičkami napojeny dva sklípky — pro uložení vína. Tyto sklípky jsou na rozdíl od hlavní části vystaveny klasickým způsobem v rostlé zemině, takže je v nich stálá vlhkost a v létě i v zimě je zachována podobná teplota. Do budoucna ještě počítáme s rozšířením těchto sklípků, a pro zájemce možnost pronájmu archivních boxů.

Řízené degustace

Řízené degustace u nás provádí odborník na slovo vzatý — prezident Vinařské akademie Valtice Ing. Jiří Kopeček. Jeho vzdělávacími kurzy prošla spousta našich předních sommelierů. Svým výkladem umí zaujmout zkušené vinaře a naopak přizpůsobit výklad úplným laikům. Zajímavosti o pěstování, výrobě, obchodu, i vinařské politice proloží svérázným humorem. Tyto akce jsou vždy velkým zážitkem jak pro odborníky, tak i pro lidi, kteří se s vínem začínají seznamovat a nevědí o něm téměř nic. K ochutnávce vín obvykle vybíráme 7 — 8 vzorků moravských vín. Zájemci degustaci mají možnost výběr vzorků ovlivnit.

Součástí sklepa je archivní sklípek s uloženými cca. 40 druhy vín. Rovnoměrně máme zastoupena vína posledního ročníku i starší, bílá, červená i růžová, suchá, polosuchá až sladká. Nikdy u nás nechybí alespoň jeden zástupce vín slámových a ledových.

Hosté mají možnost jejich volného výběru, konzumace nebo prodeje dle ceníku. Po dohodě jsme schopni zajistit téměř jakýkoliv druh přívlastkového vína různého sběru a sladkosti pocházející z vinařské oblasti Morava.

Občerstvení k vínu

Občerstvení k vínu dodáme podle přání hostů. Je možné teplé jídlo nebo obložené mísy formou švédského stolu. Anebo obojí současně. Obsah obložených mís přizpůsobíme vždy nabízeným vínům. Základem obložených mís jsou samozřejmě sýry, dále pak masné a uzeninové výrobky, na přání zabijačkové produkty a samozřejmě zelenina a ovoce. K tomu bývá k dispozici několik druhů čerstvého pečiva. Samozřejmostí je také možnost podání kávy během večera a kdo má rád sladké, i pro toho se vždy něco najde. Na stoly také dodáme talířky a misky s oříšky a různými slanými pochutinami. Samozřejmostí ve sklepě je neomezené množství perlivé a neperlivé stolní vody nebo minerálky.

Není pro nás problém připravit nebo zajistit raut ve větším stylu.

Mimo organizované akce máme vždy v kuchyňském skladu zásobu několika druhů sýrů a uzenin pro případ, že by si naši hosté prostě chtěli dát skleničku dobrého vína jen tak, a k ní zakousnout něco dobrého.

Akce ve sklepě

V našem sklepě se pravidelně a úspěšně uskutečují firemních akce, rodinné oslavy posezení přátel a spolupracovníků. Můžeme říci, že všechny tyto akce se vydařily a proběhly k plné spokojenosti účastníků. Díky dobré akustice sklepa k dobré náladě u některých akcí přispěla i hudba. Vyzkoušeli jsme cimbálovou muziku, reprodukovanou hudbu (DJ), sólového písničkáře a dokonce i rockovou kapelu. Někdy si hosté přivezou svoje nástroje a o hudební část se postarají sami. Všechny požadavky na zabezpečení akce s Vámi dopředu rádi zkonzultujeme a jednotlivé hudebníky zajistíme.